נתניהו חייב ללכת (היום ה-75)

     במהלך סוף השבוע תקף ראש ממשלת ישראל את משטרת ישראל, בנוגע להדלפות מן החקירות המנוהלות נגדו בחשד לשחיתות. הבוקר זימן ראש הממשלה ישיבה מיוחדת של הקבינט המדיני-ביטחוני. אין זה צירוף מקרים בלבד. ישנו קשר עמוק בין שתי עובדות אלה. נתניהו נוהג כחיה ניצודה, ובמצב נפשי כזה שהוא נתון בו הוא עלול להיות מסוכן לעמו ולעצמו כאחת.

     נתניהו חייב להתפטר מתפקידו מיד. אם אינו מסוגל לעשות כן, הקואליציה שלו צריכה להראות לוא ת הדרך החוצה. אם לא, קטסטרופה עלולה להתגולל על ישראל.

     נתניהו צריך לדעת דבר אחד – הוא איבד את המנדט שהיה לו להוביל את ישראל למלחמה, כל מלחמה, במצב ענייניו. איש לא יאמין לו אם יאמר שפתח במלחמה מחויבת המציאות למען בטחון ישראל. אם יעז לגרור את ישראל אל תוך הרפתקה צבאית לא הכרחית, במטרה להציל את עורו מן הכלא, הוא ימצא שלפחות מחצית הציבור בישראל יסרב להשתתף בה.

     מצב האיומים הגלובליים הוא חמור. עד כה ישראל הייתה חכמה ופעלה בחשאיות כדי להבטיח את האינטרסים שלה באזור. אין לאיש, בייחוד לא לברווז צולע כמו בנימין נתניהו,  הזכות לאתגר את מצב העניינים היציב הזה, לעת עתה.

*

     כתבתי את הדברים האלה מוקדם הבוקר. במהלך היום, עוד קמפיין הושק על ידי ראש הממשלה – לסגור את השידור הציבורי, את תאגיד 'כאן.' זוהי הפעם השלישית, כמדומני, שהוא עוסק בזה, עושה צעד אחד קדימה וצעד אחד אחורה מסגירתו. בתשוקתו להבטיח כיסוי חיובי של המדיה את משטרו הנדון לכלייה, הוא עושה כול מה שביכולתו לעשות כדי להחליש את התקשורת הישראלית בכלל, ואת השידור הציבורי בפרט. ההצטברות של כול מעשיו – ההתקפות שלו על משטרת ישראל, על מערכת המשפט, על המדיה, על מפלגות השמאל ועל כול מוסד המסכן את המשך כהונתו כראש ממשלת ישראל, נתניהו מסתכן בחורבנן של החברה הישראלית ושל מדינת ישראל.

     נתניהו אינו המגן הטוב ביותר של ישראל, גם לא מושיעה. הוא מהרסה ומחריבה של ישראל, ולכן הוא חייב  לעזוב את תפקידו או להיות מושלך ממנו בכול דרך חוקית.

5 תגובות בנושא “נתניהו חייב ללכת (היום ה-75)”

 1. תשובת נתניהו: תודה על ההמלצה, מייד ארוץ להתפטר במצוות יריביי הפוליטיים…
  יש לי רעיון מרענן עבורך- נסו לנצח בבחירות, במקום לקשקש על יריבים פוליטיים "חייבים ללכת". אתה מכיר את המושג "בחירות", נכון?

  אגב, גם אתה חושב שנתניהו אשם עד שתוכח חפותו? כמה "מפתיע". אתה בכלל מבין מהי דמוקרטיה? מנהל תקין? חזקת חפות?

 2. אתה מדבר איתי ברבים, 'נסו לנצח בבחירות,' בעוד שאני יחיד, ומביע את דעתי בלבד, בבלוג שלי. בכול הנוגע לחזקת החפות אני מסכים איתך בכול לב. אלא שמצבור הפרשות שנקשרו בבנימין נתניהו וברעייתו כבר עבר מזמן את גבול יכולת ההכלה הסבירה של ציבור, כלפי בעל תפקיד כה בכיר, גם אם נבחר אליו באופן דמוקרטי. ובכול הנוגע למנהל תקין, זה הדבר האחרון שניתן לומר על שנות שלטונו של נתניהו. העדות האחרונה לכך היא חוק הג'ובים.

  1. אם אתה דובר ביחיד, בוודאי שאינך יכול לקבוע מהו גבול יכולת ההכלה של הציבור…

   כעת, כיוון שבכל סקר אפשרי הציבור מעיד שנתניהו הוא המועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה, ברי שהציבור, אפעס, לא מסכים עמך..

   במילים אחרות, לפני שקוראים לנתניהו (שרק "במקרה" שייך למחנה הפוליטי היריב) ללכת הביתה בשם הציבור, מן הראוי לבדוק מה הציבור חושב.

   כעת, ספר לקוראים- כשיו"ר המפלגה הקודם שלך מונה לתפקידו, אחרי ששתק בחקירה פלילית כאחרון העבריינים, גם הזדעקת על איוש משרה ציבורית בידי אדם מושחת, או שבמקרה הזה שתקת "למען הציבור"?

   1. אתה ממשיך לדבר איתי ברבים. מה שמראה שזו התנצחות לשווא. אני קורא לנתניהו להתפטר אך ורק בשמי. ובנוגע ליו"ר המפלגה הקודם 'שלי,' נכנסתי למפלגת העבודה כדי לתמוך בשלי יחימוביץ', לא בו. וזה ששתק, אין זה הופכו בהכרח לעבריין. ואין להשוות בין עבירה על מימון מפלגות לבין השחיתות שנתניהו נחשד בה – והשחתת המידות שלקה בה, כך או כך. בוא נסיים את הדיאלוג הזה כאן. תודה ולילה טוב.

   2. ראה עד היכן מגעת צביעותך- מנהיג מפלגתך הקודם שתק בחקירה פלילית שעסקה בהעברת מיליוני ₪ כאחרון העבריינים, בניגוד לנתניהו שלא שתק בחקירה- אך אתה טוען שהראשון אינו בהכרח עבריין, בעוד שהשני, שלא העז לשתוק בחקירה כמנהיגכם, הוא מושחת…
    הרי זה רק "במקרה" שהראשון שייך למחנה הפוליטי שלך, והשני למחנה היריב…
    כעת נשאלת השאלה- האם כשמנהיגכם הקודם נבחר לתפקידו יצאת בגינוי פומבי לעצם הבחירה באדם ששתק בחקירה?

    כך חשבתי.

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s